Στολισμός 1

Ευχαριστήριο προς τις εταιρείες που στήριξαν το Χριστουγεννιάτικο Στολισμό του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου

Οι ημέρες των Χριστουγέννων αποτελούν πηγή ελπίδας και ο στολισμός προσδίδει μία νότα χαράς και αισιοδοξίας και δημιουργεί εορταστικό κλίμα, που τόσο έχουμε ανάγκη όλοι, ιδιαίτερα σε αυτή τη δύσκολη περίοδο, με τους επαγγελματίες υγείας και όλους τους εργαζόμενους του Νοσοκομείου μας, να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Ενέργειες όπως αυτή που αφορά στον στολισμό του Νοσοκομείου, επιδρούν σημαντικά στη βελτίωση της ψυχολογικής κατάστασης των ασθενών, η οποία όπως γνωρίζουμε, επηρεάζεται αρνητικά, όταν αναγκάζονται να παραμείνουν στο χώρο του νοσοκομείου τις γιορτινές αυτές ημέρες.

Η Διοίκηση και το Προσωπικό του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου εύχεται σε όλους  Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Καινούριο Έτος 2022 και ευχαριστεί θερμά τις παρακάτω εταιρείες, που με την ευγενική συμμετοχή τους, στήριξαν τον Χριστουγεννιάτικο στολισμό, χωρίς να χρειαστεί να διατεθούν πόροι του νοσοκομείου. Οι εταιρείες αυτές είναι:

• Η εταιρεία GERAKARI LAMASAT, ΑΝΩΜΥΜΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ & ΚΑΤΑΣΚ/ΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
  • Η εταιρεία ΚΑΛΟΤΕΡΑΚΗΣ Α.Β.Ε.Ε.,
  • Η εταιρεία MEDICAL WASTE, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ Α.Ε
  • Η εταιρεία ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,
  • Η εταιρεία ΜΙΧ.Ι.ΣΤΑΓΑΚΗΣ ΑΕΒΕ,
  • Η εταιρεία ΤΣΟΥΡΛΑΚΗΣ ΜΠΙΡΛΙΡΑΚΗΣ ΑΕΞΤΕ,
  • Η εταιρεία ΑΦΟΙ ΤΣΟΥΡΛΑΚΗ ΑΕΞΤΕ,
  • H εταιρεία ΑΦΟΙ Γ. ΠΑΠΑΔΑΚΗ Ε.Π.Ε
  • Η εταιρεία ΚΛΕΙΔΗΣ ΗΟΜΕ,
  • Η εταιρεία ΚΟΜΒΟΣ ΑΕ

Τέλος, επιθυμούμε να εκφράσουμε τις ιδιαίτερες ευχαριστίες μας στη κα. Μανετάκη Κατερίνα και την ομάδα της, από την εταιρεία CLOCLO, που ανέλαβε σε σύντομο χρονικό διάστημα, να στολίσει Χριστουγεννιάτικα το νοσοκομείο μας, χαρίζοντας  μία φωτεινή πινελιά, στις δύσκολες μέρες που διανύουμε λόγω της πανδημίας, καθώς επίσης και τον κ. Κατάκη Γεώργιο, για τις όμορφες και εμπνευσμένες φωτογραφίες, οι οποίες αποτύπωσαν τη γιορτινή ατμόσφαιρα.

Από τη Διοίκηση του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου