Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Η Ρ Ι Ο

Η  Διοίκηση του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου ευχαριστεί θερμά τον κο.  Ζαχαριουδάκη Ιωάννη του Ελευθερίου ο οποίος στη μνήμη της μητέρας του

Ζαχαριουδάκη Χρυσάνθης δώρισε δύο (2) Μόνιτορ Ζωτικών Λειτουργιών και ένα (1) Βοήθημα Μεταφοράς Ασθενών Κυλιόμενης Επιφάνειας,  συνολικής αξίας 9.669,52€, για τις ανάγκες της Μονάδας Εντατικής Θεραπείας. Είναι μία ευγενική αλλά και πρωτοποριακή δωρεά, γιατί πρώτη φορά σε Δημόσιο Νοσοκομείο τα δύο (2) αυτά Μόνιτορ προσφέρουν σύνδεση και ενημέρωση με τον ηλεκτρονικό φάκελο ασθενή σε πραγματικό χρόνο μέσω Wi-Fi, παρέχοντας άμεση και ασφαλή μεταφορά στοιχείων. Επίσης  το Βοήθημα Μεταφοράς Ασθενών Κυλιόμενης Επιφάνειας διευκολύνει τους επαγγελματίες υγείας στην ασφαλή μεταφορά των ασθενών νοσηλείας.

Ο Διοικητής του Νοσοκομείου

Μαρκάκης Ελευθέριος