Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Η Ρ Ι Ο

Η Διοίκηση του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου και η Διευθύντρια της Παιδιατρικής κλινικής κ.Γιαννούση,  ευχαριστούν θερμά τους φίλους και συναδέλφους της αείμνηστης εκπαιδευτικού, καθηγήτριας αγγλικών, Ευγενίας Αναστασίου για την δωρεά στη μνήμη της,  τριών βιβλιοθηκών, σετ τραπεζιδίων/καθισμάτων παιχνιδιού για κάθε θάλαμο της Παιδιατρικής κλινικής και πλήθους βιβλίων και παιχνιδιών.

Η δωρεά τους ανταποκρίνεται πλήρως στις ανάγκες απασχόλησης και ψυχολογικής υποστήριξης των νοσηλευόμενων παιδιών κάθε ηλικίας, και έχει κάνει την παραμονή τους στο Νοσοκομείο πιο ευχάριστη.

Ο Διοικητής του Νοσοκομείου

Μαρκάκης Ελευθέριος