Κατεθυντήριες Οδηγίες για τους ειδικευόμενους Παθολογίας στο Νοσοκομείο Ρεθύμνου

Η πρώτη έκδοση ενός ιδιαίτερα χρήσιμου και καλαίσθητου βιβλίου, με τις βασικές κατεθυντήριες οδηγίες για τους ειδικευόμενους της Παθολογικής είναι γεγονός!!!.

Υπό την επίβλεψη του Δ/ντή της Παθολογικής κλινικής κου Κώστα Μαλά, η επιμελήτρια Α’ κα Ιωαννίδου Ελένη, με τη συνεργασία της επιμελήτριας Β’ κας Καμπουράκη Δ., εκπόνησε ένα οδηγό για το νέο ιατρό, που αρχίζει την ειδικότητα του στο Νοσοκομείο. Το βιβλίο είναι μικρό για να χωράει παντού, και ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΑΤΟ.

Θερμά συγχαρητήρια στην Παθολογική κλινική και τους συντελεστές της, καθώς προσφέρουν όχι μόνο στους ασθενείς, αλλά και στους νέους ιατρούς, δείχνοντας τους “το δρόμο”.

Μακάρι να βρεθούν και άλλοι μιμητές…

Εκ της Διοικήσεως