Ανασυγκρότηση επιτροπής ενδονοσοκομειακών λοιμώξεων

Ανασυγκροτήθηκε η Επιτροπή Νοσοκομειακών Λοιμώξεων του Νοσοκομείου, λόγω συνταξιοδότησης και αλλαγής προσώπων στις Διευθυντικές θέσεις,  ως ακολούθως :

1. Ηλιάκης Ευστάθιος Διευθυντής Μικροβ/κού εργαστηρίου με αναπληρωτή τον  Ξανθό Ανδρέα  Διευθυντή Μικροβ/κού του Κ.Υ.Περάματος.
  2. Μαλάς Κων/νος Διευθυντής του Παθ/κού Τμήματος με αναπληρώτρια την  Ιωαννίδου Ελένη Επιμελήτρια Α’ του Παθ/κού Τμήματος.
  3. Σαραντόπουλος Σαράντης Διευθυντής Διοικητικής Υπηρεσίας με αναπληρωτή τον Φουρναράκη Αντώνη Υποδιευθυντή  Διοικητικής Υπηρεσίας.
  4. Μικρούλης Σπύρος Διευθυντής Ιατρικής Υπηρεσίας .
  5. Σταυρινάδης Ιωάννης  Διευθυντής  Χειρουργικού Τομέα με αναπληρωτή τον  Ακτουδιανάκη Βασίλη Διευθυντή του Ω.Ρ.Λ. Τμήματος.
  6. Χαροκόπος Φώτης αναπληρωτής του Παθ/κού Τομέα, με αναπληρωτή του τον Μαυρογιαννάκη Κων/νο Διευθυντή του Νευρολογικού Τμήματος.
  7. Μαρκάκης Χαράλαμπος Διευθυντής της Μ.Ε.Θ. με αναπληρωτή τον Σαμιώτη Ηλία Επιμελητή Α΄ της Μ.Ε.Θ.
  8. Κιαγιά Βαρβάρα Διευθύντρια της Νοσηλευτικής Υπηρεσίας με αναπληρώτρια την  Ευαγγελία Μαρκάκη  Νοσηλεύτρια Υπεύθυνη ΜΕΘ
  9. Μανουσέλη Ειρήνη Δ/ντρια του Φαρμακείου με αναπληρώτρια την Φραγγή  Χρυσάνθη Φαρμακοποιό.
  10. Γουίβερτ Βασίλης Διευθυντής του Οδοντ/κού Τμήματος με αναπληρωτή τον Πολάκη Νικόλαο Επιμελητής Α’  του Οδοντ/κού Τμήματος.
  11. Αποστολάκης Μιχάλης Υποδιευθυντής Τεχνικής Υπηρεσίας με αναπληρωτή τον Χαριτάκη Χαρίδημο Υπομηχανικό.
  12. Καστελιανού Αφροδίτη Επισκέπτρια Υγείας με αναπληρωτή τον Καϊσίδη Τάσο Επισκέπτη Υγείας.

Στην παραπάνω επιτροπή ορίζεται Πρόεδρος ο Ηλιάκης Ευστάθιος, Αντιπρόεδρος ο Μαλάς Κων/νος  και Γραμματέας η Καστελιανού Αφροδίτη.