ΜΑΘΕΤΕ ΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΜΑΣ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ

Μπορείτε να κλείσετε ραντεβού στα τακτικά εξωτερικά ιατρεία του νοσοκομείου μας για να δούμε ό,τι σας προβληματίζει ή να κάνετε έναν έλεγχο.

ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΆ

Σε περίπτωση που σας συμβεί κάποιο ατύχημα ή έχετε έντονη δυσφορία μπορείτε να επισκεφτείτε το Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών (Τ.Ε.Π) από την Νότια πύλη του νοσοκομείου στην νέα πτέρυγα. Το προσωπικό του νοσοκομείου είναι σε ετοιμότητα να σας δώσει τις απαραίτητες πρώτες βοήθειες.

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΑ

Σε περίπτωση που θέλετε να εξεταστείτε από τους ιατρούς του νοσοκομείου μας σε  απογευματινή ώρα μπορείτε να κλείσετε απογευματινό ραντεβού. Τα απογευματινά ραντεβού πραγματοποιούνται μετά τις 15.00 και μπορείτε να το προγραμματίσετε από τη γραμματεία εξωτερικών ιατρείων στην τηλεφωνική γραμμή 2831 3 42243.

ΕΧΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΑΣ;

Μπορείτε να παραλάβετε τις εξετάσεις που έχετε πραγματοποιήσει στο νοσοκομείο μας από οπουδήποτε με χρήση των κωδικών taxisnet.

δείτε τις τελευταίες ανακοινώσεις του νοσοκομείου μας

ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝ

ΚΗΜΔΗΣ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΓΙΑ-ΠΡΟΜ.-XEIΡΟΥΡΓΙΚΩΝ-ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝDownload

Δημόσιος Ηλεκτρονικός Ανοικτός διαγωνισμό για την προμήθεια Βενζίνης και Πετρελαίου κίνησης

ΚΗΜΔΗΣ-ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣDownload ΚΗΜΔΗΣ-ENOTICESDownload ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ-ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ-ΚΑΥΣΙΜΑDownload espd-request-v2-_ΨΗΦ-ΥΠΟΓΡ_6Download espd-request-v2 (5)Download

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΑΔΙΑΒΡΟΧΕΣ ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ ΜΧ

ΚΗΜΔΗΣ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΜΠΛΟΥΖΕΣDownload

Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός για την προμήθεια  ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ-ΓΙΑ-ΤΗΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ-ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΟΣ-ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ-ΚΗΜΔΗΣDownload ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ-ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ-ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΟΣ-ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ-ΚΗΜΔΗΣDownload espd-request-v2-2.pdf-ΨΗΦ.ΥΠΟΓ.Download 231281Download

Επίσκεψη νέου Υποδιοικητής της 7ης ΥΠΕ Κρήτης στο Γενικό Νοσοκομείο Ρεθύμνου

Την Πέμπτη 16 Ιουνίου 2022 ο νέος Υποδιοικητής της 7ης ΥΠΕ Κρήτης κ. Παπαβασιλείου Νεκτάριος,  στο πλαίσιο των επισκέψεων στα Νοσοκομεία της Κρήτης, πραγματοποίησε επίσκεψη στο Γενικό Νοσοκομείο Ρεθύμνου. Πραγματοποιήθηκε συνάντηση εργασίας με τον Διοικητή του Γ.Ν. Ρεθύμνου κ. Μαρκάκη Ελευθέριο, ο οποίος τον ενημέρωσε πλήρως για τα τρέχοντα ζητήματα και τα θέματα λειτουργίας του […]

Διαγωνισμός για την προμήθεια Ιατρικά αέρια

ΚΗΜΔΗΣ-ΔΙΑΚΗΡΥΞΗDownload ΚΗΜΔΗΣ-ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ-ΔΙΑΚΗΡΥΞΗDownload ΨΗΦ.ΥΠΟΓΕΓΡ._espd-request-v2-5Download

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΑΣ

ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

Το Νοσοκομείο Ρεθύμνου είναι το μοναδικό στο νομό και για αυτό εφημερεύει κάθε μέρα.

ΠΑΡΟΧΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

Παρέχουμε δωρεάν υπηρεσίες και καθημερινά προσπαθούμε να αυξήσουμε τις παρεχόμενες υπηρεσίες.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ

Το προσωπικό του νοσοκομείου μας παρέχει με τις υπηρεσίες του με χαρά δημιουργώντας ένα ευχάριστο κλίμα.

ΑΜΕΣΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ

Πάντα γίνεται προσπάθεια για την άμεση εξυπηρέτηση. Γίνεται άμεσα αξιολόγηση της κατάστασης και ιεράρχηση κάθε φορά βάση της σπουδαιότητας των περιστατικών.

ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ

Το προσωπικό μας θα προσπαθήσει σε κάθε βήμα να σας καθοδηγήσει με τον καλύτερο τρόπο για την εξυπηρέτηση σας.

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΙΑΤΡΟΙ

Το ιατρικό μας προσωπικό εκπαιδεύεται συνεχώς για να σας παρέχει τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες.

logo-ekea-elinika

Γίνε και εσύ εθελοντής αιμοδότης σήμερα….

Η εθελοντική αιμοδοσία αποτελεί μια πολύτιμη προσφορά, μία αυτονόητη πράξη, με κίνητρο τον αλτρουισμό και την αλληλεγγύη. Μία πράξη κοινωνικής ευαισθησίας, που συμβάλλει στην καλλιέργεια ενός πολιτισμού κοινωνικής αλληλεγγύης, στον ευρύτερο χώρο στον οποίο κινούμαστε και δρούμε καθημερινά!
Η ανάγκη για αίμα είναι αυξημένη στη χώρα μας, αφού το αυξημένο ποσοστό τροχαίων, καθώς και η μεσογειακή αναιμία μας κατατάσσει στις χώρες με υψηλή ανάγκη αιμοδοσίας.
Η αιμοδοσία είναι μια πράξη αγάπης τόσο για τους ανθρώπους που μας έχουν ανάγκη όσο και για τον ίδιο μας τον εαυτό.

EOM-logo

ΓΙΝΕ ΔΩΡΗΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΝ

Η απόφαση είναι δική σου!

για το Γ.Ν. Ρεθύμνου και τους φορείς του

ΣΧΕΔΙΟ ΑΠΟΤΡΟΠΗΣ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ

Με την αριθμ.πρωτ. 3048/10-3-2021 Απόφαση του Διοικητή (ΑΔΑ:6ΛΩΕ46907Λ-8ΗΖ) εγκρίθηκε το Σχέδιο Αποτροπής Καπνίσματος για το Γενικό Νοσοκομείο Ρεθύμνου και τους φορείς του, σύμφωνα με την ισχύουσα αντικαπνιστική νομοθεσία, το οποίο σας επισυνάπτουμε και παρακαλούμε για την πιστή εφαρμογή.

afisafinal_anodinou

Η Μ/Γ κλινική του Γ.Ν.Ρ. προσφέρει ΔΩΡΕΑΝ μαθήματα Ψυχοπροφυλακτικής (Ανώδυνου τοκετού) και Προετοιμασία γονεϊκότητας.

Έμπειρες και εξειδικευμένες μαίες του μαιευτικού τμήματος ενημερώνουν και εκπαιδεύουν τις μέλλουσες μητέρες για

·      την εγκυμοσύνη,

·      τον τοκετό,

·      το θηλασμό,

·      τη φροντίδα του νεογνού και

·      τη λοχεία

με σκοπό την προετοιμασία για τη γονεϊκότητα, τη μείωση του άγχους στο τοκετό και την ενεργή συμμετοχή τους στο νέο ρόλο ως γονείς.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Με online αίτηση από το σύνδεσμο: Αίτηση

• Το πρόγραμμα ξεκίνησε εκ νέου απο Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 2021
  • Τα μαθήματα  πρέπει να ξεκινούν την 30η εβδομάδα κυήσεως περίπου